Začátek nového projektu OPZ+

Od 1. dubna 2023 realizujeme projekt Společně pro MAS Stolové hory v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus.

A na co se můžete těšit? V rámci projektu budou po dobu tří let realizovány dvě aktivity, a to komunitní sociální práce a komunitní příměstské tábory pro děti.

Jak jste si už možná všimli, pro projekt jsme hledali nové tváře do našeho týmu. A našli jsme. Tereza a Iva, naše nové kolegyně, budou mít na starosti komunitní sociální práci. Jejich hlavní činností bude cíleně a konkrétně pomáhat občanům z obcí MAS Stolové hory se zapojením se do dění v komunitě.

Tereza s Ivou budou nabízet poradenství v sociální oblasti, pořádat informativní a vzdělávací besedy a semináře pro všechny generace, propojovat aktéry sociálních služeb s místními samosprávami či nabízet občanům pomoc s řešením nelehké životní situace.

V současné chvíli je můžete zahlédnout v některé z obcí regionu MAS Stolové hory, jak mapují okolí a seznamují se s místní komunitou. O jejich dalších aktivitách vás budeme průběžně informovat.

Druhou aktivitou projektu Společně pro MAS Stolové hory jsou komunitní příměstské tábory. Během následujících tří let jich plánujeme uspořádat hned šedesát, z toho devatenáct už o letošních letních prázdninách. Tábory jsou určeny pro děti ve věku od 3 do 15 let a probíhají po celém regionu Stolových hor. A co všechno čeká malé táborníky? V Náchodě se zdokonalí v angličtině, v Hronově a Žďáře nad Metují si zasportují, ve Velkém Poříčí se vydají na cestu kolem světa, v Polici nad Metují budou vyrábět z papíru a stavebnice Merkur a v Machově budou poznávat zvířátka.

Stejně jako v minulých letech, i tyto tábory budou zaměřené na místně zakotvené učení, aby si děti tvořily vztah k regionu. Zároveň bude během programu táborů kladen důraz na témata společenské odpovědnosti, pomoci slabším a mezigenerační spolupráci. O táborovém dění vás budeme informovat průběžně během léta.

A jak probíhaly tábory v loňských letech?