Hora

Začátek nového projektu OPZ+

Od 1. dubna 2023 realizujeme projekt “Společně pro MAS Stolové hory” v rámci Operačního programu Zaměstnanost plus.

A na co se můžete těšit? V rámci projektu budou po dobu tří let realizovány dvě aktivity, a to komunitní sociální práce a komunitní příměstské tábory pro děti. 

Jak jste si už možná všimli, pro projekt jsme hledali nové tváře do našeho týmu. A našli jsme. Tereza a Iva, naše nové kolegyně, budou mít na starosti komunitní sociální práci. Jejich hlavní činností bude cíleně a konkrétně pomáhat občanům z obcí MAS Stolové hory se zapojením se do dění v komunitě. 

Tereza s Ivou budou nabízet poradenství v sociální oblasti, pořádat informativní a vzdělávací besedy a semináře pro všechny generace, propojovat aktéry sociálních služeb s místními samosprávami či nabízet občanům pomoc s řešením nelehké životní situace. 

V současné chvíli je můžete zahlédnout v některé z obcí regionu MAS Stolové hory, jak  mapují okolí a seznamují se s místní komunitou. O jejich dalších aktivitách vás budeme průběžně informovat. 

Druhou aktivitou je pak pořádání komunitních příměstských táborů. Během následujících tří let plánujeme uspořádat 60 turnusů příměstských táborů, které budou určeny pro děti od 3 do 15 let. Tábory pořádáme po celém regionu MAS SH a budou třeba v Náchodě, Hronově, Velkém Poříčí, Polici nad Metují, Žďáře nad Metují či v Machově. 

Stejně jako v minulých letech, i tyto tábory budou zaměřené na místně zakotvené učení, aby si děti tvořily vztah k regionu. Zároveň bude během programu táborů kladen důraz na témata společenské odpovědnosti, pomoci slabším a mezigenerační spolupráci. 


A jak probíhaly tábory v loňských letech?