V sobotu 20. listopadu společně vysázíme ovocnou alej

Srdečně vás zveme na společnou výsadbu ovocné aleje v Machově v sobotu 20. listopadu. Oslavíme tak vítězství jabloně u Lidmanů v anketě Strom roku 2020 a vysázíme alej jabloní, třešní a švestek složenou ze starých odrůd. Akce bude doplněná o bohatý doprovodný program. Budeme moštovat nebo ochutnávat štrúdly, které můžete donést a zúčastnit se tak soutěže o Nejoriginálnější štrúdl. Zároveň také zajistíme drobné občerstvení a k obědu si opečeme buřty. Těšíme se na setkání!

Tento projekt byl vytvořen díky grantovému programu Nadace Partnerství, individuálním dárcům veřejné sbírky a partnerům iniciativy Sázíme budoucnost. Část financí na výsadbu aleje tvoří příspěvek, který byl získán i díky vašemu hlasování pro jabloň u Lidmanů v loňském ročníku soutěže Strom roku. Finančním darem se na projektu podílí i místní firma Hašpl, a.s.  Děkujeme!

Můžete si přečíst více o soutěži Strom roku i úspěchu jabloně z Machovské Lhoty.