Uklízíme MASku

Uklízíme MASku je aktivita, se kterou jsme přišli v roce 2021 a doufáme, že se stane tradicí. Jedná se o každoroční úklid našeho okolí po zimě, kdy je v přírodě spousta odpadků ze zimy. Naším cílem do budoucna je nejen motivovat k uklízení, ale především k tomu odpadky v přírodě vůbec nevyhazovat, aby nebyl důvod po zimě uklízet.

Uklízíme MASku 2021

V roce 2021 jsme se rozhodli uklízeče motivovat drobnými dary od našich partnerů, pokud nám zaslali fotografii z uklízení a popsali místo kde uklízeli. Vznikla z toho i zajímavá mapa, ze které bylo vidět, že se uklízelo téměř v každé obci.

Uklízíme MASku 2022

V roce 2022 se už na 11 různých místech uklízelo společně. Zapojily se školy i různé spolky, kterým jsme zajistili uklízecí pomůcky. Celkem se do uklízení zapojilo více než 500 lidí.