Hora

Nové chodníky a vybavení škol, knihoven a spolků

V březnu MAS schválila finanční podporu pro celkem 13 projektů zaměřených na občanskou vybavenost. Budeme se moci projít po nově vystavěných či zrekonstruovaných chodnících a statisíce korun zamíří i do škol, spolků a knihoven.

V posledním kvartálu loňského roku byla vyhlášena první dotační z výzva z nového programového období. Toto prvenství připadlo dotacím na rekonstrukce či výstavby nových chodníků, které jsou součástí Integrovaného regionálního operačního programu.

Na nové chodníky bylo vyčleněno 10 milionů korun a celkem tak mohlo být podpořeno šest projektů. Rekonstrukce chodníků proběhne v Náchodě v ulici Krkonošská, v Hronově se chystají úpravy ulice Havlíčkova. Pěší již brzy ocení otevření chodníku u nově zrekonstruovaného mostu ve Velkém Poříčí. Projekty mají připravené i ve Žďárkách, Žďáru nad Metují a v Polici nad Metují v ulici Bělská.

Na přelomu roku byla vyhlášena i úplně poslední výzva z uplynulého dotačního období. MAS využila možnosti rozdělit zbývajících přibližně 700 tisíc korun na projekty, které řeší nákup nového vybavení mateřských i základních škol, spolků i knihoven.

Do výzvy žadatelé podali celkem 7 projektů a všechny byly podpořeny s dotací ve výši 80 % finančních nákladů. A kde se mohou těšit na modernizaci prostor a nákup nového zařízení? V Náchodě budou modernizovány dokonce dvě knihovny. Finančně MAS podpoří rekonstrukci dětského oddělení v náchodské knihovně a druhou podpořenou knihovnou je ta školní v ZŠ Plhov. Zůstaneme-li u škol, tak se děti mohou těšit na nový nábytek v machovské školní jídelně a v jedné ze tříd v bezděkovské škole. Nový úložný prostor na lůžkoviny zvelebí ZŠ Hronov. Poslední projekt je z oblasti spolků, kdy SDH Rokytník pořídí nové vybavení pro kulturní akce.

Aktuálně máme pro základní školy otevřenou výzvu v oblasti Integrovaného regionálního operačního programu, ke které proběhne již 17. dubna seminář. Více informací se dozvíte ZDE.