Hora

Soutěž Strom roku míří do finále – podpořte jabloň U Lidmanů

Jabloň u Lidmanů, která roste v Machově, je jednou z dvanácti finalistů ankety Strom roku České republiky 2020. Jabloň byla nominována Místní akční skupinou Stolové hory s podporou městyse Machova, Penzionu a restaurace U Lidmanů, zdejší školy i místních zahrádkářů. Od 21. července do 11. října probíhá hlasování veřejnosti, ze kterého vznikne celkový vítěz. A jak můžete hlasovat? První možností je dárcovská SMS ve tvaru DMS STROM8 30 na 87 777 a druhou je platba kartou nebo převodem na webu www.stromroku.cz. Hlasování je zpoplatněné 30 Kč, přičemž vybrané peníze poputují na nové výsadby stromů.

Ve středu 17. 6. 2020 proběhlo oficiální focení stromu, kterého se kromě hodnotitelské komise z Nadace partnerství účastnili zástupci MAS Stolové hory, městyse Machova, místních zahrádkářů, hudebníků, základní školy a také široké veřejnosti. Chybět nemohli ani současní i bývalí majitelé restaurace U Lidmanů, na jejíž zahradě jabloň stojí. Proto nemůže být překvapením, že jako občerstvení byl přichystán tradiční jablečný štrůdl. Celá událost byla zakončena vylosováním čísla, pod kterým jabloň soutěží. Jak můžete vidět na fotce, pan Lidman vylosoval číslo 8.

Pomozte jedinému ovocnému stromu ve finále vyhrát tuto prestižní cenu. Více o samotném hlasování, zajímavostech o jabloni, místní komunitě a zapojení občanů se dozvíte ve skupině na Facebooku, která byla vytvořena pod názvem „Podporujeme jabloň u Lidmanů“.


Jak probíhal výběr finalistů soutěže a kolik stromů se přihlásilo, si můžete přečíst ZDE.