Hora

Dotace na zateplení domů NZÚL

Dotační program Nová zelená úsporám Light (NZÚL) zaměřený na zateplení domů byl ze strany Ministerstva životního prostředí spuštěn 9. ledna a zájem o něj je opravdu enormní. Program nabízí až 150 tisíc korun na výměnu oken, vchodových dveří nebo zateplení fasády. S podáním žádosti a vytvořením potřebného posudku pomáháme seniorům, invalidům třetího stupně nebo rodinám pobírajícím příspěvek na bydlení i my v MAS Stolové hory. Zatím jsme pomohli s podáním 100 žádostí.

Doposud jsme zorganizovali 5 velkých informačních seminářů, denně vyřídili množství telefonátů a jezdíme přímo k žadatelům, abychom pořídili fotografie nebo přeměřili fasádu. Největší zájem je o výměnu oken často v kombinaci s výměnou dveří. Například na nové vchodové dveře je příspěvek ve výši 18 tisíc korun, pokud si žadatel vybere dveře dražší, rozdíl si musí doplatit. I tak jsou ale senioři s příspěvkem velmi spokojeni. Oslovují firmy a někteří se již pustili do rekonstrukcí.

Jsem moc ráda za pomoc ochotných pracovníků z MAS Stolové hory, domluvili jsme se na schůzce. A pomohli mi dokonce zřídit e-mail a především s dalšími důležitými věcmi k podání samotné žádosti, popisuje paní Dana Havdrová z Hronova.

Ačkoliv se zdá, že největší zájem relativně opadnul, tak Ministerstvo životního prostředí slibuje, že bude opětovně navyšovat finanční prostředky v této výzvě. Máte-li zájem o konzultaci vašeho záměru, potřebujete vytvořit nutný posudek od MAS, nebo už máte žádost podanou, sepsali jsme pro vás návod s dalším postupem. Více informací se dozvíte ZDE.