Hora

Zase budeme sázet, tentokrát pod Ostašem

I letos na podzim vysadíme ovocnou alej. Zachovat tradice, chránit krajinu před erozí, ukázat dětem, jak se sází strom nebo nabídnout turistům občerstvení při procházce krajinou. To je naším cílem, kterého chceme dosáhnout při výsadbě aleje pod Ostašem.

A kdy se bude sázet? V sobotu 12. listopadu a zúčastnit se můžete i vy.

Ale pěkně po pořadě. Nejdříve vám musíme přiblížit celý příběh. Oslovil nás majitel ZD Ostaš, zda bychom nevěděli o nějakém finančním grantu na výsadbu ovocné aleje. V té době jsme o ničem netušili, ale letos na jaře jsme narazili na jeden vhodný grant. Zažádali jsme o příspěvek na výsadbu téměr 200 ovocných stromů, ale bohužel jsme neuspěli. To nás ale neodradilo. Aktuálně sháníme od firemních dárců prostředky na výsadbu části našeho plánu. Rádi bychom letos vysadili okolo 50 stromů ovocných odrůd starých stromů. Bude se jednat o jabloně, hrušně, švestky, třešně, ale také jeřáby.

Pomůžete nám jako minulý rok v Machově? Budeme moc rádi. A také oceníme, když si s sebou vezmete vhodné nářadí, jako je lopata nebo nůžky na pletivo.

V nejbližší době budeme zveřejňovat bližší informace, tak nás nezapomeňte sledovat třeba na facebooku, kde se vše dozvíte.


Také se můžete dozvědět víc o loňské výsadbě.