Hora

Podpora lokální ekonomiky

Během koronavirové krize na jaře roku 2020 jsme se rozhodli, že podpoříme místní podnikatele a živnostníky.  Hlavním důvodem bylo zmírnění dopadů krize a snaha pomoci lokální ekonomice, aby mohla fungovat a prosperovat. Proto jsme vytvořili seznam místních producentů a zahradnictví, který jsme propagovali různými způsoby, jedním z nich byla i reportáž na Českém rozhlase Hradec Králové. Na tento seznam se stále můžete podívat.

To však nebylo všechno – následovalo zapojení do celorepublikové kampaně místních akčních skupin s názvem Regiony sobě, kam se mohli zapojit lokální podnikatelé a poskytovatelé služeb. Cílem bylo, aby se o nich dozvěděli nejen místní, ale také turisté, kteří ve velké míře trávili dovolenou v létě 2020 na území Česka.

Z našeho území se prozatím se do této kampaně zapojilo 49 různých subjektů z nejrůznějších oblastí, takže mezi nimi najdete místní muzea, kavárny, obchody, ale také producenty medu nebo mléka. Také na tento seznam se můžete podívat.

Abychom tyto podnikatele ještě více zpropagovali, vymysleli jsme facebookovou soutěž o lokální produkty, díky které se (věříme a doufáme) zase další lidé dozvědí o tom, co náš region dokáže nabídnout, a budou od nich nakupovat jejich služby a produkty. Soutěž spočívala v poslání fotky do komentáře s některým produktem zapojeným do celé kampaně. Výhrou byly tři balíčky s lokálními produkty a vstupenkami, přičemž hodnota jednoho balíčku byla 3 000 Kč. Pokud byste o soutěži chtěli vědět víc, stačí kliknout na odkaz.

Avšak u této soutěže jsme neskončili. Všem podnikatelům, kteří věnovali výhru do soutěže, jsme nabídli větší publicitu. Vytvořili jsme tři videa, která byla tematicky zaměřená podle toho, čím se daný podnikatel nebo organizace zabývá. Jednotlivá videa mají názvy Šikovné ruce, Kvalitní služby a Chutné produkty. Chcete-li podpořit své sousedy nebo přespolní živnostníky, načerpejte z těchto videí inspiraci, kam zajít na kávu, u koho nakoupit krásné rukodělné výrobky nebo jaká muzea s dětmi navštívit.  Pokud vás zajímají všechny tři oblasti, podívejte se na souhrnné video o činnosti 14 místních nadšenců, kteří poskytli hodnotné ceny do soutěže


Věříme, že jste se díky naší půlroční snaze dozvěděli o místních podnikatelích a dalších aktivních lidech, které budete i nadále svými nákupy a návštěvami podporovat. Budeme rádi, když nám napíšete, zda jste na portálu Regiony sobě objevili nového souseda, u kterého nakupujete.