Hora

Pozvánka pro pečující o své blízké

V rámci projektu OPZ+ Společně pro MAS Stolové hory vzniká svépomocná skupina pro neformální pečující. Je určena pro všechny, kteří krátkodobě či dlouhodobě pečují například o staré rodiče, nemocného partnera/ku, dítě se znevýhodněním, osobu s autismem a další.

Tato skupina je místem, kde můžete sdílet své každodenní zkušenosti, radosti i výzvy, které přináší péče o blízké. Jsme přesvědčeni, že vzájemná podpora a sdílení mohou pomoci nejen v získávání nových informací a rad, ale i ve zvyšování pocitu sounáležitosti a pochopení. Setkání jsou navržena tak, aby také poskytovala příležitost k odpočinku a regeneraci. Můžete proto jen naslouchat a pokud se na to nebudete cítit, nemusíte se aktivně zapojovat.


První setkání skupiny se uskuteční 25. ledna 2024 od 15:00, ve druhém patře Obecního úřadu ve Velkém Poříčí, účast je zdarma. 

Pokud jste pečující a pozvánka do skupiny Vás zaujala, napište, prosím, e-mail Tereze Skalové na adresu: skalova@mas-stolovehory.cz nebo zavolejte na číslo: 730 514 364, čímž se na první setkání přihlásíte.


Jestli máte ve svém okolí někoho, kdo pečuje o svého blízkého, tuto pozvánku mu, prosím, pošlete.