Hora

Pozvánka na konferenci Učení pro život

Dovolujeme si vás pozvat na 3. ročník konference Učení pro život ve Dřevníku a zahradách Kláštera Broumov, která se uskuteční ve dnech 23. a 24. září. Letošním mottem je Co to znamená (se) učit V LABYRINTU DNEŠNÍCH DNŮ? Konference je určena primárně pro účastníky z ORP Náchod, ORP Jaroměř a středoškolské pedagogy z celého Královéhradeckého kraje.

Přihlašovat se můžete do 17. září na tomto odkaze.


A na co se můžete těšit?

Letošní konference je zaměřená na nové trendy v distančním vzdělávání, počítačové gramotnosti, psychodidaktice, matematické pregramotnosti, čtenářství a kritickém myšlení. Nabídneme i inspirace ze školství v Estonsku a ve Španělsku.

Doprovodný program zajistí základní umělecké školy z okolí, vystoupí také dechový orchestr, taneční soubor, kytaristi, swingová formace nebo akordeonový orchestr. Muzeum Pod čepicí představí kreativní výukové prvky, pomůcky a instalace. Občerstvení bude zajištěno žáky a pedagogy z SOŠ Nové Město nad Metují a Střední školy hotelnictví, řemesel a gastronomie Teplice nad Metují. Nově budou zapojeny i školní jídelny v rámci prezentace „Upečte nejoblíbenější koláč ve vaší školní jídelně a sdílejte recept s ostatními účastníky“.


Pro bližší informace můžete sledovat konferenční web.

 

Konferenci pořádají místní akční skupiny Stolové hory, z. s., Mezi Úpou a Metují, z. s. ve spolupráci s Královéhradeckým krajem v rámci projektů MAP 2 – místních akčních plánů rozvoje vzdělávání v ORP Náchod, ORP Jaroměř a KAP – krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání v Královéhradeckém kraji. Letos se nově partnerem stalo i Vzdělávací a kulturní centrum klášter Broumov.


Můžete si přečíst také o předchozích konferencích v Broumově.