Hora

Jsme dobronoši!

Na začátku února jsme na Facebooku založili skupinu „Jsme dobronoši“. A proč jsme to udělali? Chceme propojovat ty, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří mají trochu volného času a chtějí ho smysluplně využít. Pokud patříte do jedné nebo druhé bubliny, do skupiny se můžete přihlásit pomocí kliknutím na tento odkaz a v příspěvku popsat svou poptávku či nabídku.

Již se povedlo několik pěkných dobronošských pomocí. Konkrétně šlo o stříhání stromků – jednou na zahradě a jednou dokonce jako workshop pro zájemce o tuto dovednost. Mezi dobronoši se také hledala (a našla) společnost pro malého chlapce upoutaného na lůžko, aby si babička mohla vyřídit pochůzky. Dále se také myla okna nebo hrabala zahrádka. Jak vidíte, nejde o nikterak časově ani fyzicky náročné aktivity. Jde o smysluplné trávení času ve formě pomoci někomu dalšímu, když k tomu jsou podmínky.

Přidejte se, prosím, a oživte s námi sousedskou výpomoc, která tady vždy byla, jen dnes není tolik vidět. Dobronošů je ve skupině již 180. Jsou z Náchoda, Police nad Metují, Hronova, Červeného Kostelce či Machova. Pokud potřebujete pomoc např. s přípravou zahrádky na sezonu, dojít na nákup, vyvenčit psa nebo jen hledáte nové kamarády, nebojte se do skupiny napsat.

Dobronoši pro nás mají ještě další rozměr. Dobronoš je v zásadě dobrovolník. A právě dobrovolnictví chceme v území MAS Stolové hory podporovat, rozvíjet a popularizovat. A to nejen ve skupině na Facebooku, ale i spoluprací s místními organizacemi. Vše je prozatím v jednání, proto sledujte náš Facebook, ať o nic nepřijdete.

PS: Pro milovníky moderních technologií přikládáme QR kód s odkazem na facebookovou skupinu.