Hora

Inspirace z uplynulých akcí MAP 3

V rámci projektu Učíme se na Náchodsku MAP 3 proběhlo na území obcí Náchodska, Policka, Hronovska, Červenokostelecka, Českoskalicka několik zajímavých akcí. Podívejme se na ty nejpovedenější.

Pro pedagogy a knihovníky se konala velmi úspěšná Čtenářská dílna pro 2. stupeň ZŠ na téma práce s beletrií. Účastníci se pod vedením lektorky Jany Línkové učili plánovat a realizovat čtenářské dílny, používat nové metody a pomůcky. Snahou bylo rozšířit obzory v současné literatuře pro náctileté fanoušky literatury všeho druhu i pro druhostupňové „nečtenáře“. Skvělá lektorka a nadšené knihovnice i pedagožky si praktickou a kreativní čtenářskou dílnu velmi užily a my se už těšíme, že nabyté zkušenosti předají žákům ve třídách a nám ostatním v knihovnách.

Pojďte se s námi podívat na všechny fotografie, najdete je ZDE.

Již poněkolikáté se uskutečnilo oblíbené Metodické setkání (nejen) pro učitele matematikylektorkou Jitkou Grohmannovou . Více než 20 zájemců živou formou sdílelo inspiraci na didaktické materiály do hodin, všichni si odnesli množství nápadů a motivaci, jak s chutí pracovat se žáky při výuce českého jazyka, dějepisu, zeměpisu, přírodopisu a matematiky. Co si více přát, než motivované a spokojené pedagogy a žáky?

Také z metodického setkání pro vás máme ochutnávku prostřednictvím fotogalerie ZDE.

Pro rodiče se konalo druhé setkání se Zdeňkem Oklešťkem na téma „Jak budovat (nejen) rodičovskou autoritu“.  Téma se ukázalo být velmi přitažlivým, neboť o něj byl velký zájem a sál úřadu ve Velkém Poříčí byl téměř zaplněn. Víte, jestli máte autoritu a jaké je její místo ve výchově a v životě? To poznáte podle reakcí vlastních dětí, partnera i rodiny. A nebojte se, jde s tím pracovat, měnit situace a rozvíjet se. Jen to nevzdávejte a všímejte si, jaká slova a výrazy používáte v běžné konverzaci a jak se postupně začíná měnit svět a vztahy kolem vás.

Z akční přednášky, kdy lektor Okleštěk rozpohyboval sedící účastníky, přinášíme fotky ZDE.