Podpořené projekty v IROP

Udržitelná a bezpečná doprava

• Opatření ke zvýšení bezpečnosti silničního provozu v Polici nad Metují (Komenského náměstí a autobusové nádraží)
    • V projektu proběhnou stavební úpravy silnice III/303 16 mezi autobusovým nádražím a Komenského náměstím, díky čemuž se zpřehlední křižovatka před vjezdem na náměstí a zvýší se bezpečnost chodců.
  • Zvýšení bezpečnosti dopravy v městysi Velké Poříčí – ulice Krausova
    • Jedná se o vybudování nového chodníku v Krausově ulici a podél parkoviště u vlakové stanice včetně nového veřejného osvětlení
  • Zvýšení bezpečnosti dopravy v městysi Velké Poříčí – ulice Žďárecká
    • V rámci tohoto projektu bude vybudován nový chodník v ulici Žďárecká, který zpřehlední dopravní situaci v této ulici a tím i zvýší bezpečnost chodců.
  • Lávka přes železniční trať, Náchod
    • V rámci toho projektu byla vybudována lávka přes železniční trať spolu s novými chodníky a veřejným osvětlením mezi ulicemi Na Letné a Za Tratí v Náchodě z důvodu zvýšení bezpečnosti chodců, kteří dříve chodili přes železniční trať.
  • Zvýšení bezpečnosti dopravy v městysi Velké Poříčí – ulice Náchodská
    • Vybudování nového chodníku v ulici Náchodské, díky čemuž se výrazně zpřehlední dopravní situace v daném úseku.
  • Chodník Žďár n. Met. – Police n. Met.
    • Výstavba bezbariérového chodníku podél silnice II. třídy až ke stávající cestě v lesoparku, která spojila zastavěná území obce Žďár nad Metují a města Police nad Metují. Po celé délce chodníku je veřejné osvětlení a součástí je i výsadba doprovodné zeleně.
  • Chodník v ulici Ryšavého – Babí u Náchoda
    • Výstavba chodníku v ulici Ryšavého včetně prvků zvyšujících bezpečnost pěší dopravy (opěrná zeď, zábradlí, vegetační úpravy a jiné).
  • Rekonstrukce a modernizace chodníku v ulici Smetanova v Hronově
    • Rekonstrukce chodníku vedoucí k zajištění bezpečnosti chodců podél silnice III. třídy.
  • Chodníky v Bezděkově nad Metují podél silnice do Machova
    • Vybudování chodníků (převážně jednostranně) s cílem zvýšit bezpečnost a plynulost provozu a také zvýšení kvality života.

Připravenost složek IZS k řešení rizik a katastrof

• Zvýšení odolnosti požární zbrojnice v obci Bukovice
    • Rekonstrukce požární zbrojnice, která zajistí lepší akceschopnost a připravenost v době mimořádných událostí, jako jsou námrazy nebo extrémní sucho.
  • Zvýšení odolnosti hasičské zbrojnice JSDH Hronov
    • Stavební úpravy stávajícího objektu hasičské zbrojnice včetně přístavby a nástavby.
  • Posílení vybavení technikou a věcnými prostředky JPO Machov
    • Pořízení nového přívěsu, 2 stanů, motorových pil a vyprošťovací techniky.
  • Technika pro integrovaný záchranný systém – JPO III Velké Petrovice
    • Pořízení motorové pily, elektrocentrály a stanu
  • Technika pro integrovaný záchranný systém
    • Pořízení elektrocentrály pro hasiče v Náchodě
  • Posílení vybavení JPO II Police nad Metují
    • Pořízení terénní čtyřkolky včetně sněžných pásů a přívěsného vozíku

Infrastruktura sociálních služeb

• Zkvalitnění terénních pečovatelských služeb – obnova vozového parku
    • Pořízení automobilů pro činnost Oblastní charity Náchod.
  • Pořízení automobilu pro účely poskytování terénní sociální služby odborné sociální poradenství
    • Pořízení automobilu Oblastní charity Červený Kostelec pro zajíždění do regionu MAS Stolové hory.
  • Modernizace a zvýšení dostupnosti odlehčovací služby
    • Ve Stacionáři Cesta dojde ke stavebním úpravám, díky kterým se zvýši kapacita odlehčovací služby a dojde i k vytvoření krizového lůžka.
  • Rozvoj pečovatelské služby Hronov
    • Pořízení automobilu pro pečovatelskou službu.
  • Pořízení automobilu pro poskytování terénní pečovatelské služby
    • Nové auto pro Městské středisko sociálních služeb MARIE v Náchodě.
  • Pferdí trénink
    • Vybudování tréninkového byty, cvičné kanceláře a šatny pro dospělé s mentálním postižením a duševním onemocněním v Náchodě.
  • Stavební úpravy pečovatelského domu č.p. 259 Police nad Metují
    • Zřízení střediska osobní hygieny.

Vzdělávací infrastruktura

• Bezbariérová škola ZŠ Plhov Náchod
    • V rámci tohoto projektu je vybudován nový výtah na ZŠ Plhov Náchod, díky kterému je zajištěn bezbariérový přístup handicapovaným žákům do všech prostor školy.
  • Rekonstrukce a vybavení učeben pracovních činnosti a přírodních věd
    • Tento projekt je zaměřen na modernizaci 2 učeben a jejich přeměnu v odborné učebny (Přírodovědná učebna a Učebna pracovních činností) včetně moderního vybavení na ZŠ Komenského v Náchodě. Součástí projektu je také pořízení schodolezu, který má zajistit bezbariérovost.
  • Rekonstrukce odborných učeben v ZŠ a MŠ Hronov
    • V rámci projektu bude rekonstruována stávající jazyková učebna a vybudována nová polytechnická učebna v ZŠ a MŠ Hronov. Součástí je také zajištění bezbariérového přístupu formou schodolezu.
  • Rekonstrukce půdních prostor ZŠ Žďárky na učebnu
    • Tento projekt podpoří rekonstrukci půdní vestavby v ZŠ Žďárky na učebnu i spolu s novým technickým vybavením a zajištěním bezbariérovosti, kterou zajistí schodolez.
  • Vybavení přírodovědné a jazykové učebny Déčka Náchod
    • Úprava dvou učeben a venkovního prostranství v SVČ Déčko Náchod.
  • Modernizace odborných učeben
    • Modernizace počítačové učebny a rekonstrukce bývalého bytu školníka na řemeslnou dílnu v budově DDM Domino v Hronově.
  • Vybudování dětské skupiny MINIMIMIS Náchod – Lipí
    • Výstavba nového zařízení pro děti do 3 let.

Ochrana a rozvoj přírodního a kulturního dědictví

• Obnova areálu kostela sv. Prokopa v Bezděkově nad Metují
    • Projekt řeší havarijní stav kostela v Bezděkově nad Metují, který je pro své okolí nebezpečný. Dojde k vyspravení pláště kostela, zpevnění omítek, nátěru kostela a k obnově hřbitovních zdí.

Všechny podpořené projekty si můžete prohlédnout také v mapě.