Možnosti pomoci Ukrajině

Rozhodli jsme se vytvořit seznam pomoci zasaženým válkou na Ukrajině. Nejen u nás na Náchodsku lze pomoct různými způsoby, sumář je tedy rozdělen do tematických oblastí. Výčet budeme co nejčastěji aktualizovat. Pokud máte další tipy, napište nám prosím.

Hlavní rozcestníkové weby:

Materiální sbírky:

• Hronov pomáhá Ukrajině
    • sběrné místo v Informačním centru vedle sálu Josefa Čapka
  • Humanitární sbírka na pomoc Ukrajině – pořádá Město Náchod
    • potřebný materiál donést do hasičské zbrojnice v Raisově ulici, ve všední dny od 14:30 do 18:00 a o víkendu od 13:00 do 15:00
  • Sbírka různé materiální pomoci Oblastní nemocnice Náchod a.s.
    • aktuální informace, co je potřeba, najdete na FB nemocnice
  • Ženy ženám s T.J. SOKOL Náchod pořádají sbírku Pomozme Ukrajině
    • sběr oblečení/hraček/hygienických potřeb v sokolovně v Náchodě, čtvrtek 13:00 -15:30 a pátek 15:00 – 18:00
  • Sbírka zdravotnického materiálu v Velkém Poříčí
    • lze donést na podatelnu úřadu v 1. patře v pracovních dnech
  • Dům na půli cesty Náchod pořádá Potravinovou sbírku pro Ukrajinu, každý den od 8:00 – 17:00 do 13.3. (včetně), sběrné místo: Mlýnská 189, Náchod
  • Potravinová sbírka v rámci Dobročinného bazaru
  • Sbírka granulí pro psy a kočky Náchod
    • do obchůdku Re.Bruns donést potřebné věci, první odvoz 3. 3., bude probíhat opakovaně

Benefiční akce:

Finanční sbírky:

Chci nabídnout ubytování:

Chci nabídnout ubytování a ocením materiální pomoc:

• Pro Policko: Město Police nad Metují žádá o spolupráci občany, kteří přivezli, ubytovali nebo zprostředkovali ubytování rodin z Ukrajiny v Polici nad Metují a na Policku. Město nabízí počáteční materiální pomoc ze sbírky v Pellyho domech. V případě zájmu kontaktujte sociální odbor Police nad Metují: paní Landovou, tel. 775 442 409 nebo starostu Vám příslušné obce.

Umím ukrajinsky:

• Integrační centrum pro cizince pomáhá s hledáním ukrajinsky nebo rusky mluvících, kteří pomohou s asistencí při podávání žádostí o speciální víza uprchlíkům z Ukrajiny v Hradci Králové či pomohou s tlumočením v Královéhradeckém kraji, kontakt: katerina.bednarova@hk.caritas.cz.

Pořádám sbírku a nemám zajištěný svoz:

Pokud si nejste jisti, na koho se obrátit, obraťte se na nás, budeme se vám snažit pomoci.